Warto zobaczyć

Tutaj planuję dodawać adresy blogów (i nie tylko), na które wg mnie warto zajrzeć. Pewnie po jakimś czasie lista rozrośnie się do niebotycznych rozmiarów, no ale... To chyba nieźle, czyż nie? Kolejność nie ma znaczenia,  choć niewykluczone, że najlepsze zacznę jakoś oznaczać; jednak na to trzeba trochę poczekać. 

Co Wy na to, by zacząć już odznaczać najlepsze? Zakres od * (może być) do ***** (rewelacyjne) 
* - może być
** - niezłe
*** - całkiem OK
**** - świetne
***** - rewelacja!
Pamiętajcie jednak, że ocena jest jedynie moja i wątpię, czy można ją nazwać obiektywną. Mimo to mam nadzieję, że polecone strony się spodobają.  Jeśli przy czymś nie ma gwiazdki, oznacza to, że jeszcze nie przeczytałam do końca. W miarę upływu czasu każdą pozycję opatrzę komentarzem i krótkim opisem.
Ps. Nie wszystkie o tematyce potterowskiej :) 


Opowiadania i blogi:
 
*****  Hogwa@rt, czyli o nowoczesnym spojrzeniu na czarodziejski świat
Severus Snape i komputer. Wyobrażacie to sobie? To dopiero mieszanka wybuchowa! Dodajmy do tego stronę wizardbook.mag, genialny styl autora i praktycznie zero błędów. Czyta się świetnie i muszę przyznać, że tak dobrego FF o Severusie dawno nie widziałam.  
*****  Opowieść Wigilijna
*****  Znowu mieć sześć lat 
(część 2 - Syn Hogwartu; część 3 - Tam i z powrotem)
Pewnego dnia Lord Voldemort dowiaduje się, że Severus jest szpiegiem. Z tego powodu karze go w dość niezwykły sposób. Jednak nie jest to bynajmniej koniec zadziwiającej historii sześcioletniego Mistrza Eliksirów. Tłumaczenie na bardzo wysokim poziomie i zarazem jedno z moich ulubionych opowiadań.  
*****  Zemsta Hermiony  
Nie da się ukryć, że Hermiona jest bardzo uparta. Jak się okazuje, bywa też odrobinę mściwa. Co wyniknie z tego, że postanowi grać z Mistrzem Eliksirów wet za wet? A przede wszystkim jak zniesie to sam zainteresowany? Czytając, proponuję (w Waszym interesie) nie jeść i nie pić :) Śmiechu co niemiara, choć cukier czasem aż zgrzyta między zębami.
****   Temat tabu
Powiem krótko: tę miniaturkę trzeba przeczytać! Hermiona jest NZPC - a cóż to znaczy? Och, na to pytanie na pewno Wam nie odpowiem! Sami musicie się dowiedzieć, choć jest całkowicie nierealna.  
****   Kurtyna  
... czyli spostrzeżenia (jak najbardziej trafne) Snape'a przed śmiercią. Kanon obecny, a jakże, choć sytuacja ukazana z innej perspektywy niż w książce. Krótkie, ale naprawdę dobre.
****   Więcej niż pociągnięcia pędzlem 
Gdy Hermiona Granger zostaje dyrektorką Hogwartu, zauważa, że w gabinecie czegoś brakuje. Kobieta szybko załatwia sprawę, ale pojawiają się komplikacje... Podczas ożywiania portretu Severusa Snape'a malarz źle wypowiada formułkę, co okazuje się być brzemienne w skutki. O co chodzi? Tego musicie dowiedzieć się sami!
Opowiadanie posiada wiele niedociągnięć, a kanon kupił jednostronny bilet na Alaskę. Mimo to historia posiada urok i powinna przypaść Wam do gustu.  
***/**** Szukajcie, a znajdziecie 
Po ukończeniu szkoły Hermiona pracuje w agencji detektywistycznej. Pewnego razu przybywa do niej sama Narcyza Malfoy, z rozpaczliwą prośbą, by odnaleźć jej dziecko. Jak się okazuje, nie chodzi jednak o Draco... Młody Malfoy zaś postanawia pomóc byłej Gryfonce. Co z tego wyniknie? Coś na pewno, ale o tym przeczytacie sami!
Również widoczne jest wiele niedociągnięć, lecz nadrabia tym, że wciąga. I to bardzo.  
***/**** Święty Snape 
Kolejna świąteczna miniaturka.Jest Snape, jest Hermiona i "pewnien brodaty pan w czerwonym wdzianku... choć może to niewłaściwie uznawać go za trzecią osobę?" Coś w tym jest, a co? - O tym sami się przekonacie. Jedno jest pewne, jeśli jecie lub pijecie - ekran może ucierpieć.
To oznacza wojnę!
Harry Potter i metody racjonalności 
Ostatnie zobowiązanie Ocenialnie:

http://potterowskie-oceny.blogspot.com/
http://szlafrok-smierciozercy.mylog.pl
http://ocenialnia-opowiadan.blogspot.com


Inne:

Świetna biżutera
Biżuteria ręcznie robiona, bardzo ładna. Szczerze polecam - świetnie nadaje się na prezent i do noszenia samemu!

2 komentarze:

 1. Po Drugiej Bitwie o Hogwart Hermiona Granger wraca do Hogwartu, by ukończyć siódmy rok nauki. Planuje zostać uzdrowicielem, jednak do tego potrzebuje zdać OWTM-y z eliksirów na Wybitny.Jak Hermiona przekona do siebie profesora Snape'a? Co zrobi McGonagall i jaki będzie to miało wpływ na ich relacje? Co połączy dwa tak wybitne umysły? Wspólna praca? Przyjaźń? Sympatia? A może coś więcej?Złośliwy Ślizgon i odważna Gryfonka. Nauczyciel i uczennica. To nie może się skończyć dobrze. Przynajmniej tak im się wydaje...

  Zapraszam ;)
  http://snape-granger-inna-historia.blogspot.com/

  P.S. Kochana moja, chyba pomyliłaś opis do Opowieści wigilijnej :D Czytałam ją i z pewnością Sev nie ma twm 6 lat :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochanie ty moje :) Chciałbym zaprosić cię na moje wznawiane opowiadanie :) www.czydalejmniekochasz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń